Прилепчанец нападнат од мajсторите кои ги ангажирал да му работат во неговиот дом

Сподели го ова:























На 16.10.2023 во ОВР Прилеп, З.Т.(42) од Прилеп пријавил дека во неговиот дом во Прилеп бил физички нападнат од И.В. и неговиот татко, кои извршувале градежни работи во неговата куќа.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот – информира МВР.



Сподели го ова:

Слични објави