Пожар во Прилеп на ул.„Александар Македонски“

Сподели го ова:На 08.10.2023 во 13.29 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул.„Александар Македонски“ во Прилеп настанал пожар во кој горела сува трева, а кој се проширил и целосно опожарил викенд куќа на В.Д.(58).

Од екипа на Територијалната противпожарна екипа Прилеп пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема – информира МВР.Сподели го ова:

Слични објави