После извршениот претрес, уапсен е уште еден млад прилепчанец

Сподели го ова:Денеска (05.05.2023), полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп го лишиле од слобода Р.Т.(20) од Прилеп. При претрес во неговиот дом и други простории во Прилеп кои ги користи, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дробилка, дигитална вага и други предмети.

Р.Т. бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.Сподели го ова:

Слични објави