Полицијата во колата на 29 годишна прилепчанка пронајде дрога

Сподели го ова:ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Џ.А.(29) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

При контрола во патничко возило „опел астра“, во кое се превезувала пријавената, извршена на регионалниот пат Кичево-Осломеј, полициските службеници кај неа пронашле и одзеле марихуана – информира МВР.Сподели го ова:

Слични објави