Полицијата го приведе мажот кој се обиде да го запали станот на својата сопруга

Сподели го ова:Денеска (10.03.2024) во 02:20 часот на подрачјето на општина Аеродром во Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода Б.Т.(41) од Неготино.

Приведен е поради постоење основи на сомнение дека околу 01:45 часот опожарил врата од стан каде престојувала неговата 35-годишна сопруга со која биле во бракоразводна постапка.

Претходно му упатувал закани на нејзиниот партнер.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.Сподели го ова:

Слични објави