ОЧИГЛЕДНО Е ДЕКА ПРИЛЕПЧАНИ ДОБРО СЕ ЗАБАВУВАЛЕ ИЗМИНАТАТА ВЕЧЕР: Вкупно 26 санкционирани возачи во Прилеп кои возеле под дејство на алкохол

Сподели го ова:Во текот на изминатата вечер (29/30.07.2023) во периодот од 22.00 до 04.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата санкционирани се 51 возач (26 во Прилеп, 10 во Битола, 5 во Македонски Брод, 4 во Ресен, по 3 во Крушево и Демир Хисар). За време на контролата биле санкционирани и 49 други видови прекршоци.Сподели го ова:

Слични објави