НОВОГОДИШНА ЧЕСТИТКА ОД РKE: Од полноќ, поскапуваат горивата

Сподели го ова:

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги, донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,68 %, во однос на онаа олдука која беше донесена на 26.12.2022 година.

Од полноќ, ова ќе бидат цените на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 79,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 81,00 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 81,50 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 80,00 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 40,655 (денари/килограм)Сподели го ова:

Слични објави