Полициска акција на ул„Пере Тошев“ во Прилеп

Сподели го ова:На 12.04.2023 на ул„Пере Тошев“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Е.Ш.(35) и Е.Р.(35), двајцата од Прилеп. При преглед на патничко возило „фолксваген голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Е.Ш., а сопатник бил Е.Р.(35), кај Е.Ш. била пронајдена и одземена прашкаста материја.

По документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.Сподели го ова:

Слични објави