Најмалку десет дена ќе имаме студ и вистинска зима

Сподели го ова:

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози. Врнежи од слаб снег има во околината на Битола, Ѓавато, Плетвар и Демир Капија. Врз основа на информациите за временската прогноза, најмалку десет дена ќе имаме студ и вистинска зима, како и минусни температури до минус 15 степени.Сподели го ова:

Слични објави