“ЛИСИЦИ НА РАЦЕТЕ” ЗА ПЕТ МЛАДИ ПРИЛЕПЧАНИ!

Сподели го ова:Како што информираат од МВР, на 05.10.2023 на патот кон с.Волково, прилепско, полициски службеници од СВР Битола -ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Т.М.(22), Д.М.(21), О.П.(22) и М.Г.(22), сите од Прилеп, затоа што при преглед на патничко возило „ауди а3“ со прилепски регистарски ознаки, во кое се превезувале, била пронајдена и одземена марихуана.

Лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.Сподели го ова:

Слични објави