КОЛКУ Е БЕЗБЕДЕН ПРИЛЕП? Ново нарушување на јавниот ред и мир, како и агресивно однесување кон полицијата која ги привела

Сподели го ова:Во текот на вчерашниот ден (26.01.2023) во Прилеп во 21.00 часот на ул.„Леце Котески“, полициски службеници од ОВР – Прилеп ги привеле В.Д.(35) од с.Чардаклија- штипско, и Џ.Д.(38) од Скопје, и двајцата со престој во Прилеп, затоа што го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка и агресивно се однесувале кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По целосно документирање на овој случај ќе биде поднесен соодветен поднесок.Сподели го ова:

Слични објави