ИЗБЕГНАТА Е ТРАГЕДИЈА: Полицаец спаси жена од водите на Крушевското езеро

Сподели го ова:Вчера (14.10) во 21.15 часот во ОВР Крушево било пријавено дека 68-годишна жена сака да се фрли во езерото во близина на Крушево.

Полициски службеници се упатиле кон езерото и ја затекнале жената кога скокнала во езерото. Веднаш полицискиот службеник од полициската станица од општа надлежност Крушево, Н.П. скокнал во езерото по неа и ја спасил, по што е пренесена во Здравствен дом Крушево – информира МВР. Сподели го ова:

Слични објави