Искористете го максимално денешниот и утрешниот ден- од вторник повторно дожд!

Сподели го ова:
Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а исто таќа ќе имаме слаб до умерен ветер од северен правец. Слична ситуација ќе имаме и утре, при што и утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер, а максималната температура се очекува да достигне до 35-тиот степен.

Врз основа на информациите од УХМР, веќе во вторник во попладневните часови ќе имаме локална нестабилност, проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи.Сподели го ова:

Слични објави