ГРАЃАНИТЕ ПРАШУВААТ ДО КОГА ВАКА: Нови зголемени цени на горивата

Сподели го ова:opstina

Врз основа на одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, од денеска граѓаните се соочени со ново поскапување на нафтените деривати, при што цената на бензините се зголеми за 1,50 денари, а цената на дизелот се зголеми за три денари. Од денеска, ова се новите цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 111,50 (денари/лит)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 113,50 (денари/лит)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 107,50 (денари/лит)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 105,00 (денари/лит)
Мазут М-1 НС 56,317 (денари/кг)Сподели го ова:

Слични објави