“ФРАЕР” НА ГОДИНАТА?? Од с.Мажучиште штом дошол во Кривогаштани започнал да се однесува агресивно, а потоа уништил и дел од инвентарот од угостителски објект

Сподели го ова:На 14.10.2023 во 23.05 часот пред угостителски објект во с.Кривогаштани, полициски службеници од Полициското одделение Кривогаштани го привеле С.Ј.(48) од Прилеп, со живеалиште во с.Маџучиште, прилепско, затоа што се однесувал агресивно и оштетил дел од инвентарот во објектот.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок – информираат од МВР.Сподели го ова:

Слични објави