|

ДУХОВЕН КОНЦЕРТ ВО ЦРКВАТА СВ.ПЕТКА-ПРИЛЕП: Сузана Спасовска, протопсалтот м-р Георгиј Секулоски, Бранче Трајкоски, Александар Трајкоски и хорот при црковниот храм

Сподели го ова:
Ни претставува чест и задоволство да објавиме, патем и да ги поканиме нашите сограѓани, дека на претстојниот празник Покров на Пресвета Богородица и Свети Јован Кукузел, на 14-ти октомври (сабота), со почеток во 19:00 часот, во храмот Света Петка, во населбата Точила, ќе биде одржан концерт на духовна музика во изведба на реномираниот естраден уметник Сузана Спасовска.На концертот учество ќе земат и протопсалтот м-р Георгиј Секулоски, Бранче Трајкоски и Александар Трајкоски и хорот при нашиот храм.

Пред концертот, со почеток во 17:30 ќе биде отслужена и вечерна богослужба со која ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство, митрополитот Преспанско-пелагониски и администратор Австралиско-новозеландски, г. Петар.

Влезот е слободен – се истакнува во известувањето од црквата св.Петка во нас. Точила.Сподели го ова:

Слични објави