Јовчески, Гулабоски и Абрашоски вечерва ја подреа македонската фудбалска репрезентација

Сподели го ова:
Можно е да е слика од 2 луѓе, луѓе што стојат, оган, надвор и толпа

Јовчески, Гулабоски и Абрашоски вечерва ја подреа македонската фудбалска репрезентација пред камената бина во Прилеп заедно со голем број на прилепчани. Иако македонската фудбалска репрезентација, вечерва загуби од Португалија со 2:0, сепак може да се констатира дека и ова е историски успех. Пред некој ден, Македонија оствари историска победа против Италија, актуелниот првак на Европа, во третото меѓусебно соочување откако славеше со 1:0 во Палермо во полуфиналето од баражот за пласман во Катар. Италија доминираше, но не ги искористи своите шанси, а тоа го казни Александар Трајковски во 92 минута. Браво македонци, како и да е-ИСПИШАВТЕ НОВА ФУДБАЛСКА ИСТОРИЈА.Сподели го ова:

Слични објави