ДОЖДОТ НОСИ БЕРИЌЕТ: За Велигден, три дена ќе имаме променливо облачно време со врнежи од дожд

Сподели го ова:За Велигден, врз основа на моменталните прогнози (ако нема промени во нумеричките модели) повторно ќе имаме пониски температури и врнежливо време кое ќе преовладува за велигденските празници.

Имено, времето утре и во следните денови ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои што локално ќе бидат поројни, и истите проследени со појава на грмежи.

За подетална временска прогноза, следете ги следните наши објави во наредните денови!Сподели го ова:

Слични објави