Денеска за само пет часа, МВР казни 173 возачи кои не ги почитувале сообраќајните правила

Сподели го ова:Денеска (17.12.2022 )во времето од 10:00-15:00 на територијата на СВР Битола (Битола, Прилеп, Ресен,) спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 173 возачи. Од нив 98 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 75 надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.Сподели го ова:

Слични објави