Денеска кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има значително заладување

Сподели го ова:Променливо облачно со повремен локален слаб дожд, а на планините во западните и северните делови со слаб снег. Кон крајот на денот и во текот на ноќта поради значително заладување, во северните делови ќе има услови за провејување на снег и на повисоките места. Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер претежно од југозападен правец- информираат од УХМР.

Максималната температурата во Прилеп и прилепско денеска се очекува да го достигне 10-тиот степен.Сподели го ова:

Слични објави