Од полноќ, повторно поевтинуваат сите горива!

Сподели го ова:Регулаторната комисија за енергетика, донесе одлука за намалување на цените на горивата. Ова се новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 76,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 78,50 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 78,00 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 75,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 39,370 (денари/килограм)Сподели го ова:

Слични објави