Денешниот втор велигденски ден ќе биде проследен со високи температури кои што не се карактеристични за овој временски период од годината

Сподели го ова:


Денешниот втор велигденски ден, ќе биде проследен со високи температури кои што не се карактеристични за овој временски период од годината, при што се очекува истите да достигнат до 29 степени во најтоплите краеви во земјава, додека максималната темепратура во Прилеп ќе го достигне 27-миот степен. Исто така, ќе дува слаб, до умерен ветер од западен и југозападен правец. Вакво пријатно, речиси летно време ќе имаме се до среда, а веќе од четврток темературите ќе бидат во опаѓање, при што ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд и ретки грмежи.

Сподели го ова:

Слични објави