Дали ова е рекорд на МВР?? За еден ден 238 напишани казни за брзо возење

Сподели го ова:Во текот на вчерашниот ден (16.01.2023) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 238 возачи.

Од нив девет возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа 120 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 118 надвор од населено место.
Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.Сподели го ова:

Слични објави