ЧУДНА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА РАСКРСНИЦА ВО ПРИЛЕП: Повредениот однесен во прилепската градска болница

Сподели го ова:На 03.11.2023 во 15.10 часот било пријавено дека во Прилеп, на крстосницата од ул.„Кораб“ со ул.„Лазар Заменхов“ се случила сообраќајна несреќа меѓу два велосипеда, управувани од С.У.(25) и од Б.С.(49), двајцата од Прилеп.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил С.У., констатирани во Општата болница Прилеп. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп – информира МВР.Сподели го ова:

Слични објави