ЧУДЕСНА ЗИМА! Топло и пријатно време до +14 степени не очекува наредниве денови

Сподели го ова:Утре, (четврток) ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северозападен ветер, а во петок и сабота ќе имаме повремени локални врнежи од дожд, додека пак на планините се очекува врнежите да прераснат во снег.

Во петок и сабота ќе има повремени локални врнежи од дожд, а на планините се очекува да се формира нова снежна покривка.

До крајот на оваа недела, минималната температура се очекува да падне до -4 степени, а максималната тепмература според прогнозите ќе го достигне до 14-тиот степен.Сподели го ова:

Слични објави