Бугарски “Левски” казнет со 40.000 евра за инцидентите во Скопје

Сподели го ова:

Европската фудбалска федерација на ФК Левски од Софија, му изрече парична казна во износ од цели 40.000 евра за инцидентите кои навивачите на бугарскиот клуб ги предизвикаа минатиот четврток во Скопје.

Исто така, дисциплинската комисија на УЕФА на Левски му наложи забрана за организирано да носи свои навивачи на следното гостување во европските купови, а во случај на појава на нов инцидент, тогаш во таков случај следниот натпревар на домашен терен ќе го одигра пред делумно затворени врати на стадионот во Софија.Сподели го ова:

Слични објави