АКЦИСКА КОНТРОЛА НА МВР: На вонреден технички преглед биле упатени 53 возила

Сподели го ова:Во текот на вчерашниот ден (24.04.2023) во периодот од 07.00 до 12.00 часот од страна на секторите за внатрешни работи и патролни тимови составени од полициски службеници од Одделот за униформирана полиција, спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на цела држава, при што изречени се 198 санкции за сообраќајни прекршоци.

При контролата, санкционирани се 22 возачи за возење без возачка дозвола, а седум возила биле со неисправен уред за сопирање…

На вонреден технички преглед биле упатени 53 возила, а кај 20 биле констатирани технички неисправности.Сподели го ова:

Слични објави