|

АЈ ШТО МЕРАК ИМАМ БАБО: Пејачот Јордан Митев стана татко

Сподели го ова:

Фолк пејачот Јордан Митев стана татко. Имено, тој и неговата сопруга добија ќерка, а оваа радосна вест пејачот ја сподели на Фејсбук – преку океанот од Австралија каде е на турнеја.

Со него во “земјата на кенгурите” замина и сопругата, бидејќи пред да се омажи за пејачот таа живееше во Мелбурн. Ова е прво дете на пејачот, детенце кое се роди во Австралија.

Јас 20 години патувам низ светот и на многу турнеи Господ ме дарува со благодети, но на оваа турнеја Господ ми го даде најголемиот дар, ми се роди ќерка. Добредојде ќерко, напиша Јордан.Сподели го ова:

Слични објави