|

ЗА МАКЕДОНИЈА СЕ РАБОТИ! 30-илјадната публика вчера гордо навиваше за својата земја!

Сподели го ова:Вчера вечерта македонската фудбалска репрезентација одигра нерешено, 1:1 против репрезентацијата на Англија, во последното коло од Ц-групата во квалификациите за европското првенство 2024. Со ова, македонските фудбалери освоија бод од овој натпревар.

Натпреварот го следеше 30-илјадната публика која беше присутна на националната арена, а македонските навивачи искрено од срце – како и секогаш гордо навивааа за Македонија!Сподели го ова:

Слични објави