Синоќа во Прилеп се приведени двајца млади прилепчани бидејќи полицијата кај нив пронашла марихуана, додека пак вкупно 19 малолетници биле затекнати во угостителски објект по полноќ

Сподели го ова:opstina

Во синоќешната полициска акција во Прилеп се приведени двајца млади прилепчани А.Ч (26) и И.Д.(29), бидејќи полицијата кај нив вчера пронајде марихуана, додека пак вкупно 19 малолетници биле затекнати во угостителски објект по полноќ, а кај пет од овие малолетни лица било констатирано присуство на алкохол.

Оваа полициска акција била спроведена вчера вечерта од 23 часот до 3 часот рано изутрината, во рамките на т.н. „Безбедно лето 2022“.Сподели го ова:

Слични објави