ВНИМАВАЈТЕ! Прилепчанец кај Плетвар пронашол артилериска граната – калибар 75 мм

Сподели го ова:На 22.06.2023 во ОВР Прилеп, Р.Ј.(49) од Прилеп пријавил дека на место викано „Плетвар“, прилепско, при ископ на темел за викенд куќа пронашол артилериска граната калибар 75 мм од Првата светска војна.

Гранатата била безбедно подигната од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување – информираат од МВР.Сподели го ова:

Слични објави