Вечерва и утре – локално невреме со пороен дожд и грмежи

Сподели го ова:Денеска попладне и во вторник во текот на денот, под влијание на циклонска активност времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со врнежи од дожд, каде локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилен и пороен дожд, над 20 литри на метар квадратен.

Се очекува врнежите да бидат проследени со силен ветер, над 70 километри на час и појава на грмежи.Сподели го ова:

Слични објави