УЖИВАЈТЕ: Температурата во Прилеп денеска до 18-тиот степен

Сподели го ова:Утрово, прилепчани ги разбуди студено утро, меѓутоа во текот на денот температурата во Прилеп и прилепско се очекува да го достигне 18-тиот степен. Со други зборови, времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец.

Што се однесува до утре, во Прилеп ќе имаме променливо облачно време со сончеви периоди, односно времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер.Сподели го ова:

Слични објави