ТРАГЕДИЈА НА ПАТНИОТ ПРАВЕЦ ПРИЛЕП – РЕСЕН: Возило излета од патот

Сподели го ова:На 04.08.2023 во 23.44 часот во СВР Битола било пријавено дека на патот Прилеп – Ресен, на клучка за с.Кажани, патничко возило „мерцедес“ со ресенски регистарски ознаки, управувано од Б.М.(73) од САД, со привремен престој во с.Грнчари, ресенско, излетало од патот.

Во несреќата, возачот Б.М. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничка болница Битола. Увид на местото извршила екипа од СВР Битола.Сподели го ова:

Слични објави