“ТЕПАЧКА” ВО ПРИЛЕП: Меѓусебна физичка пресметка помеѓу двајца прилепчани

Сподели го ова:На 28.10.2023 во 18.05 часот во угостителски бојект во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги привеле В.Т.(43) и Б.Р.(23), двајцата од Прилеп, затоа што го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок -информира МВР.Сподели го ова:

Слични објави