“СТАНИЦА.МК” НА ТЕРЕН: На мостот кај старата автобуска станица во Прилеп, сообраќајка помеѓу две возила

Сподели го ова:

Денеска, околу 13 часот на мостот кај старата автобуска станица во Прилеп, настана сообраќајна несреќа помеѓу две возила од кои едното било со прилепски, а другото со скопски регистарски таблички.

Според првичните, неофицијални информации во оваа собраќајна незгода немало повредени лица. На лице место беше излезена екипа на МВР.

Повеќе информации за оваа незгода, во следните наши објави, врз основа на полицискиот дневен билтен на МВР.Сподели го ова:

Слични објави