Приведен прилепчанец за кого била распишана потерница

Сподели го ова:На 27.03.2022 во Прилеп, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп го лишиле од слобода Х.Р.(26) од Прилеп. За Х.Р. била распишана потерница по наредба од Основен суд Прилеп, по чл.215 од Кривичниот законик за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори и истиот бил спроведен во Казнено – поправната установа Затвор Битола. Сподели го ова:

Слични објави