Прилепскиот градоначалник Јовчески вчера оствари средба со Митрополит Кумановско-осоговски г. Григориј

Сподели го ова:Можно е да е слика од 3 луѓе, брада, луѓе што стојат и надвор

На покана на Неговото Високопреосвештенство Митрополит Кумановско-осоговски г. Григориј вчера прилепскиот градоначалник Борче Јовчески присуствуваше на Божествената Литургија во соборниот храм Св. Никола во Куманово. По завршувањето на литургијата Јовчески оствари средба со митрополитот Григориј, а потоа заедно се упатија до манастирот Св. Јоаким Осоговски “Вербата во Бога, нека нè води по вистинскиот пат”-истакна Борче Јовчески.

Можно е да е слика од 4 луѓе, луѓе што стојат и внатре
Можно е да е слика од 2 луѓе, брада, седнати луѓе и внатре


Сподели го ова:

Слични објави