Прилепчанец доби кривична пријава поради коментар на Фејзбук

Сподели го ова:СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.К.(56) од Прилеп, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

Тој, на објава на еден портал на социјалната мрежа Фејсбук, напишал коментар со недолична содржина со кој ширел говор на омраза – информираат од МВР.Сподели го ова:

Слични објави