ПОГЛЕДНЕТЕ!!! Додека ние врзуваме крај со крај, во Владата се јаде по ниски цени

Сподели го ова:Додека ние врзуваме крај со крај, во Владата се јаде по ниски цени. Имено, на социјалните мрежи се шири фотографија од менито на Владата каде што може да се заклучи дека во Владата се јаде по примамливи ниски цени. Имено на Facebook мрежата се огласи и крушевчанецот Стево Јанкулоски кој важи за високо квалитетен способен млад човек кој што постојано креира голем број на политики во интерес на младината во нашата земја. Еве што напиша Јанкулоски: “Додека ние врзуваме крај со крај, брашното го плаќаме 40 ден за кило, маслото 100 денари, млекото 60-70 денари, зелка 60 денари кило, краставици 150 денари за кило, копуциве во влада кркаат бифтек за 180 денари.Илјадници луѓе во Македонија денот го поминуваат со само еден оброк додека мангиве јадат телешко печење за 160 денари.Студентите јадат сусамка од пред три дена, загреана малку додека пичојве јадат гравче тавче за 45 денари. Цени поставени фиктивни колку да се кажи дека и тие плаќаат нешто.Qриња едни неизживеани, овие цени треба да бидат за луѓе кои живеат со социјална помош, лица со посебни потреби, лица со ниски приходи, самохрани родители, студенти.На здравје да ви е. Крв да ви се стори”-напиша Јанкулоски и ја сподели сликата со менито во Владата, слика која е во прилог на оваа објава.

Можно е да е слика од текст кој вели „влада на република северна македонија служба BA општи и заеднички работи- дневно мени 15 .03.2022г. тост печеница каш тост врат каш 70 65 салата домат цвекло краставици мешана салата салата 20 скара сланина на скара розбив бифтек вешалица од каре пилешки стек 20 шопска 85 110 180 120 100 риба паст пастрмка варив туна конзерва 450 гравче тавче 85 45 инстант пире ориз златна мешавина брокула десерт 25 30 55 40 готвени ладена свинско co праз полнети полнет модар домат 170 баклава 160 бисквит 120 штрудла co вишна службаѕ росвета 50 30 50 38923146-700 new.vlada.mk“


Сподели го ова:

Слични објави