ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против две лица за „производство и пуштање во промет штетни средства за лечење“

Сподели го ова:ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Р.(26) и Е.Р.(20), двајцата од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и пуштање во промет штетни средства за лечење“.

На 03.07.2023, полициски службеници извршиле контрола на патничко возило „ауди А6“, во кое биле пријавените, при биле пронајдени и одземени 73 пакувања од лекот трамадол – информираат од МВР.Сподели го ова:

Слични објави