|

НЕСТОРОСКИ: Вечерва ќе се соочите со цврста и компактна Македонија!

Сподели го ова:Вечерва, во дресот на Македонија на “Олимпико“ против Италија нема да биде Илија Несторовски. Eве што порача Нестор за медиумите кога од него побараа изјава за неговите очекување за вечерашниот меч на “Олимпико“:

“Вечерва ќе се соочите со цврста и компактна Македонија која добро се затвора во одбраната. На последните три средби ние немаме пораз од Италија и не криеме дека сакаме да продолжи тој тренд. Да кажам дека моето поглавје во репрезентацијата на Македонија не е завршено. Јас само до пред некој месец бев со сепекцијата, се надевам дека со континуитет во Асколи повторно ќе се вратам во А-тимот на Македонија“ истакна покрај другото Несторовски.Сподели го ова:

Слични објави