НЕ ГИ ОСТАВИЈА ДЕЦАТА НА МИРА: Нови дојави за бомби во повеќе училишта

Сподели го ова:
Утрово е пријавено дека на електронските адреси на 12 училишта во Скопје, како и едно училиште во Прилеп е упатена закана за поставена експлозивна направа.

Врз основа на заканите, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на објектите, а паралелно на тоа, во тек се антитерористички проверки.

Се преземаат мерки за расчистување на случаите.Сподели го ова:

Слични објави