|

МОЖЕВМЕ ЛИ ПОВЕЌЕ? На СП во ракомет, Македонија го освои 27-то место

Сподели го ова:Сениорската машка селекција на Македонија со победа против селекцијата на Јужна Кореја, вчера го заврши учеството на 28 IHF World Championship 2023 во Полска и Шведска.

Македонија заслужи да биде на “Светско”, меѓутоа она што си го поставуваме сите овие деновие е прашањето?

МОЖЕВМЕ ЛИ ПОВЕЌЕ?Сподели го ова:

Слични објави