MAJKA, ОБВИНЕТА ЗА ЗАПУШТАЊЕ И МАЛТРЕТИРАЊЕ НА ДЕЦА – Затекната како питачи со нејзините три малолетни деца

Сподели го ова:Доцна синоќа (12.03.2024), МВР во дневниот билтен на настани информираше за ужасна вест.

Врз основа на информациите на МВР, СВР Битола поднесе кривична пријава против Б.В.(31) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“. На 03.02.2024, пријавената била затекната со нејзините три малолетни деца како питачат -информира МВР.Сподели го ова:

Слични објави