УЖИВАЈТЕ ВО СОНЦЕТО – ЌЕ ГО БАРАТЕ! Денес ќе имаме прекрасно сончево време

Сподели го ова:Денес ќе имаме прекрасно сончево време, додека пак само во северните и источните делови ќе има зголемена облачност, а во останатите делови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува претежно северен ветер, а максималната температура ќе достигне до 16 степени.

И утре ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде до 15 степени.Сподели го ова:

Слични објави