КОЈ РЕЧЕ ДЕКА НЕ СЕ ПИЕЛО НА ПИВСКИОТ ФЕСТИВАЛ ВО ПРИЛЕП: МВР санкционира 17 возачи под дејство на алкохол

Сподели го ова:

Во текот на изминатата вечер (01/02.09.2023) во периодот од 20.00 до 04.00 часот на подрачјето на Прилеп спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата санкционирани се 17 возачи . За време на контролата биле санкционирани и 8 други видови прекршоци.

Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и сите да придонесеме за безбедност во сообраќајот -информираат од МВР.Сподели го ова:

Слични објави