Кај катната гаража во Прилеп, уапсени се малолетници кај кои е пронајдена марихуана

Сподели го ова:На 15.01.2023 од полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп на ул.„Кеј 1 Мај“, кај катна гаража во Прилеп, лишени од слобода се двајца малолетници и Д.Р.(18), кај кои е пронајдена марихуана. Тие биле приведени во присуство на родителите, а по документирање на случајот ќе им биде поднесен соодветен поднесок.Сподели го ова:

Слични објави