КАДЕ Е ЧОВЕЧНОСТА?? Ја удрил со кола и веднаш избегал

Сподели го ова:























Денеска околу 10 часот, во СВР Тетово било пријавено дека на улица „Илинденска” во Гостивар, патничко моторно возило, удрило во 69-годишната гостиварка Л.А, при што веднаш после овој немил настан возачот на возилото го напуштил местото. Имено, 69-годишната гостиварка веднаш била однесена во општата болница, каде и била укажана соодветна лекарска помош.

Од страна на надлежните институции на лице место извршен е увид, при што се превземаат мерки за пронаоѓање на возилото-учесник во сообраќајната несреќа.



Сподели го ова:

Слични објави