ГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ: Топлите температури ќе почнат да паѓаат

Сподели го ова:Денеска преку ден, ќе имаме сончево време, а вечерва ни доаѓа големо разочарување, при што топлите температури ќе почнат да опаѓаат. Од вечерните часови во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд.

За време на викендот ќе дува силен – засилен јужен ветер кој најизразен ќе биде долж Повардарието во источните делови со над 60 км/час, а ќе има и можна појава на дожд. Дождот ќе биде се до вторник, кога врнежите ќе престанат а дневните температури ќе продолжат постепено да опаѓаат.Сподели го ова:

Слични објави